Interliga 11. kolo
Poslední podzimní kolo přineslo překvapení v podobě domácí prohry Jihlavy s hostujícím Sokolem Duchcov o 59 kuželek.
Každé družstvo bodovalo 3x, a tak rozhodli právě kuželky. Velikou zásluhu mají na tom výkony Honzy Endršta (671) a Zdeňka Ransdorfa (670). U domácího družstva tak vysoké výkony nebyli.
51 kuželek rozhodovalo i v utkání domácího Slavoje Praha, který hostil nováčka soutěže Centropen Dačice. Ve vyrovnaném, průměrném utkání měli mírně navrch domácí, kteří umí zahrát i lepší výsledky. Hosté se nepředvedli a po nepovedeném výkonu odjeli ze Žižkova s prázdnou.
Důležité utkání ze spodních pater tabulky mají úspěšně za sebou hráči Fiľakova, kteří hostili poslední družstvo tabulky Sokol Husovice. Po vyrovnané první rundě, měli domácí mírně navrch. Druhou rundu ovládli hosté a tak rozhodla poslední, kterou domácí zvládli.
V posledním, nedělním dohrávaném utkání si domácí Podbrezová celkem snadno poradila s Valašským Meziříčím. Hosté jakoby smířený s tím že v Podbrezové se nevyhrává, dostali nášup málem 300 kuželek. Podbrezové se utkání nijak zvlášť nepovedlo, no i to bohatě stačilo na zisk bodů.
Podbrezová tedy přezimuje na prvním místě tabulky s náskokem dvou bodů na druhou Trstenou. V české národní tabulce přezimuje na prvním místě Sokol Duchcov před Jihlavou stejným náskokem dvou bodů. Protože je tento zpravodaj letošní poslední, přejí Vám všem šťastné a veselé vánoce a pak šťastný a úspěšný nový rok 2026.
Vedoucí soutěže
Karel Bok






