ČKA na Facebooku
ČKA na Facebooku
Zpravodaje ČKA
objednat
RSS exporty
RSS články

Pro-Tec Cup – Pohár ČKA: rozlosování a adresář

Začíná nový ročník Poháru České kuželkářské asociace. Pod hlavičkou sponzora Pro-Tec jako Pro-Tec Cup se hraje už po sedmé.

V prvním čísle zpravodaje vám nabízím, jako vždy, rozlosování soutěže a adresář kuželen a organizačních pracovníků družstev. Počet přihlášených družstev nevybočil příliš z průměru minulých ročníků – 90 družstev mužů, což je o 3 méně než loni, a 25 družstev žen je shodný počet jako loni (vyrovnán rekord). Celkem se tedy přihlásilo 115 družstev.

Prostudujte si důkladně rozpis. Jen připomínám: družstvo s vyšším losovacím číslem hraje nejdříve na své domácí kuželně (po dohodě obou soupeřů, se souhlasem řídícího orgánu, může být jinak), obě utkání musí být odehrána do konečného termínu kola, semifinále a finále se bude hrát v jeden víkend, na jedné kuželně. Pro soutěž platí termíny uvedené v losovacím pavouku. Dohodnutý termín je třeba co nejdříve ohlásit e-mailem na adresu uvedenou v rozpisu, na stejnou adresu je povinností domácího družstva zaslat zápis o utkání v den konání utkání. Budu tolerovat zápisy zaslané do 12:00 hod. následujícího dne po dni, ve kterém se utkání uskutečnilo, pokud toto utkání končilo po dvacáté hodině.

Počet přihlášených družstev z jednoho oddílu není omezen. Do nadstavbové části jsou nasazeni čtvrtfinalisté minulého ročníku a na počet 16 jsou doplnění nejlépe umístěnými družstvy v loňských dlouhodobých soutěžích. Hráč nesmí startovat za dvě a více družstev stejného oddílu, u žen se tak stát nemůže, protože žádný oddíl není zastoupen více než jedním družstvem. Při uzavřeném hostování musí hrát jen za jedno z družstev oddílu, ve kterém hostuje, bez ohledu na to, jestli už před uzavřením hostování hrál za družstvo mateřského oddílu. Není stanoven začátek jednotlivých kol, ale jenom jejich konec. To znamená, že pokud jsou již známi soupeři (lze zjistit na webu poharcka.kuzelky.cz), mohou odehrát svá utkání, aniž by čekali, až předcházející kolo bude celé ukončeno. Nadstavbová část bude rozlosována až po skončení základní části – platí pro muže. Vzhledem k tomu, že počet družstev žen je menší než 32, není soutěž žen rozdělena na základní a nadstavbovou část. Povinnost zajistit kvalifikovaného rozhodčího má domácí družstvo. Pro semifinálový a finálový turnaj bude delegovat rozhodčí Komise rozhodčích ČKA.

Do nadstavbové části mužů byla nasazena následující družstva mužů:

  • CB Dobřany Klokani – vítěz minulého ročníku
  • TJ Sokol Husovice A – loňský finalista
  • TJ Třebíč A a TJ Červený Kostelec A – loňští poražení semifinalisté
  • SKK Rokycany A, Hvězda Trnovany A, KK Moravská Slávia Brno a TJ Lokomotiva Česká Třebová A – loňští poražení čtvrtfinalisté
  • KK PSJ Jihlava A, KK Slavoj Praha, KK Slovan Rosice, SKK Hořice, TJ Valašské Meziříčí, SKK Jičín A, Sokol Duchcov A a TJ Centropen Dačice – nejlépe umístěná družstva loňských soutěží.

Ostatní přihlášená družstva si budou muset vybojovat postup do nadstavbové části v části základní. Stejného umístění jako Dačice dosáhl v minulé sezoně TJ Sokol Kdyně (2. místo ve 2. lize), o nasazení Dačic rozhodl vyšší počet získaných bodů.

Výsledky utkání Pro-Tec Cupu budou stejně jako v minulých sezónách denně aktualizovány (pokud bude odehráno nějaké utkání) na webu poharcka.kuzelky.cz . Zde bude oznámen i termín utkání bezprostředně po jeho nahlášení.

Příjem zpravodajů je třeba si zajistit na webu ČKA www.kuzelky.cz. Zpravodaj bude možné si stáhnout také z výše uvedené adresy (poharcka.kuzelky.cz).

Přeji Vám hodně sportovních úspěchů a Vám i sobě přeji bezproblémovou spolupráci.

Datum: 14. 10. 2017 | Sekce: Pohár ČKA | Autor: Jindřich Svoboda