ČKA na Facebooku
ČKA na Facebooku
Zpravodaje ČKA
objednat
RSS exporty
RSS články

Pro-Tec Cup – Pohár ČKA 2016/17 zahajuje

Jsme na začátku nového ročníku Poháru České kuželkářské asociace. Už po šesté se hraje pod hlavičkou sponzora Pro-Tec jako Pro-Tec Cup. V prvním čísle zpravodaje Vám nabízím, jako vždy, rozlosování soutěže a adresář kuželen a organizačních pracovníků družstev.

V počtu účastníků jsme se letos dočkali rekordu u žen. 25 družstev je o jedno více než bylo v sezóně 2011/12. U mužů to naopak dlouho vypadalo na nejnižší počet účastníků. Záchrana přišla až týdenním prodloužením termínu přihlášek. Nakonec se počet přihlášených družstev mužů vyšplhal na nadprůměrných 93 (o jednu více než vloni). Nejvíce bylo rovněž v sezoně 2011/12 a to 98 družstev. Celkem se tedy přihlásilo 118 družstev, což je druhý největší počet za posledních devět sezon, ve kterých soutěž řídím.

Myslím, že se osvědčilo loňské zrušení hraní základní části důsledně v krajích a přechod na pět větších oblastí. Rozšířil se tím možný počet voleb soupeřů, i když na druhou stranu měl i trochu negativní dopad v nárůstu vzdáleností. U stejného systému rozhodla STK zůstat i v nastávajícím ročníku.

Prostudujte si důkladně rozpis. Jen připomínám: družstvo s vyšším losovacím číslem hraje nejdříve na své domácí kuželně (po dohodě obou soupeřů, se souhlasem řídícího orgánu, může být jinak), obě utkání musí být odehrána do konečného termínu kola, semifinále a finále se bude hrát v jeden víkend, na jedné kuželně. Pro soutěž platí termíny uvedené v losovacím pavouku. Dohodnutý termín je třeba co nejdříve ohlásit e-mailem na adresu uvedenou v rozpisu, na stejnou adresu je povinností domácího družstva zaslat zápis o utkání v den konání utkání. Budu tolerovat zápisy zaslané do 12:00 hod. následujícího den po dni, ve kterém se utkání uskutečnilo, pokud toto utkání končilo po dvacáté hodině.

Počet přihlášených družstev z jednoho oddílu není omezen. Do nadstavbové části jsou nasazeni čtvrtfinalisté minulého ročníku a na počet 16 jsou doplnění nejlépe umístěnými družstvy v loňských dlouhodobých soutěžích. Hráč(-ka) nesmí startovat za dvě a více družstev stejného oddílu. Při uzavřeném hostování musí hrát jen za jedno z družstev oddílu, ve kterém hostuje, bez ohledu na to, jestli už před uzavřením hostování hrál za družstvo mateřského oddílu. Není stanoven začátek jednotlivých kol, ale jenom jejich konec. To znamená, že pokud jsou již známí soupeři (lze zjistit na webu poharcka.kuzelky.cz), mohou odehrát svá utkání, aniž by čekali, až předcházející kolo bude celé ukončeno. Nadstavbová část bude rozlosována až po skončení základní části – platí pro muže. Vzhledem k tomu, že počet družstev žen je menší než 32, není soutěž žen rozdělena na základní a nadstavbovou část. Povinnost zajistit kvalifikovaného rozhodčího má domácí družstvo. Pro semifinálový a finálový turnaj bude delegovat rozhodčí Komise rozhodčích ČKA.

Do nadstavbové části mužů byla nasazena následující družstva mužů: 

  • SKK Rokycany A – vítěz minulého ročníku
  • TJ Třebíč – loňský finalista
  • HKK Olomouc A a Hvězda Trnovany A – loňští semifinalisté
  • TJ Lokomotiva Česká Třebová, SKK lavoj Praha, TJ Valašské Meziříčí a TJ Sokol Husovice A – loňští čtvrtfinalisté
  • SKK Vrchlabí A, KK PSJ Jihlava, CB Dobřany Klokani, SKK Jičín A, TJ Červený Kostelec A, KK Moravská Slávia Brno A, SKK Hořice a KK Slovan Rosice A – nejlépe umístěná družstva loňských soutěží.

Ostatní přihlášená družstva si budou muset vybojovat postup do nadstavbové části v části základní.

Výsledky utkání Pro-Tec Cupu budou stejně jako v minulých sezónách denně aktualizovány (pokud bude odehráno nějaké utkání a pokud dojde zápis) na webu poharcka.kuzelky.cz. Zde bude oznámen i termín utkání ve dni, ve kterém mně bude nahlášen.

Příjem zpravodajů je třeba si zajistit na tomto webu ČKA. Zpravodaj bude možné si stáhnou také z výše uvedené adresy (poharcka.kuzelky.cz).

Přeji Vám hodně sportovních úspěchů a Vám i sobě přeji bezproblémovou spolupráci.

Datum: 10. 10. 2016 | Sekce: Pohár ČKA | Autor: Jindřich Svoboda