ČKA na Facebooku
ČKA na Facebooku
Zpravodaje ČKA
objednat
RSS exporty
RSS články

Rozlosování Pro-Tec Cupu – Poháru ČKA 2015/16

Popáté pod hlavičkou sponzora Pro-Tec začíná nový ročník Poháru České kuželkářské asociace. V prvním čísle zpravodaje vám nabízím, jako vždy, rozlosování soutěže a adresář kuželen a organizačních pracovníků družstev.

Počet přihlášených družstev zůstal na stejné úrovni jako loni – 113 družstev, z toho 21 ženských. Letos poprvé se nehraje základní část důsledně v krajích, ale v pěti poněkud větších oblastech.

Prostudujte si důkladně rozpis. Jen připomínám – družstvo s vyšším losovacím číslem hraje nejdříve na své domácí kuželně (po dohodě obou soupeřů, se souhlasem řídícího orgánu, může být jinak), obě utkání musí být odehrána do konečného termínu kola, semifinále a finále se bude hrát v jeden víkend, na jedné kuželně. Pro soutěž platí termíny uvedené v losovacím pavouku. Dohodnutý termín je třeba co nejdříve ohlásit e-mailem na adresu uvedenou v rozpisu, na stejnou adresu je povinností domácího družstva zaslat zápis o utkání v den konání utkání (budu tolerovat zápisy zaslané následující den (do 12:00 hod.) po dni, ve kterém se utkání uskutečnilo, pokud toto utkání končilo po dvacáté hodině).

Počet přihlášených družstev z jednoho oddílu není omezen. Do nadstavbové části jsou nasazeni čtvrtfinalisté minulého ročníku a na počet 16 jsou doplnění nejlépe umístěnými družstvy v loňských dlouhodobých soutěžích. Hráč(-ka) nesmí startovat za dvě a více družstev stejného oddílu. Při uzavřeném hostování musí hrát jen za jedno z družstev oddílu, ve kterém hostuje, bez ohledu na to, jestli už před uzavřením hostování hrál za družstvo mateřského oddílu. Není stanoven začátek jednotlivých kol, ale jenom jejich konec. To znamená, že pokud jsou již známí soupeři (lze zjistit na webu poharcka.kuzelky.cz), mohou odehrát svá utkání, aniž by čekali, až předcházející kolo bude celé ukončeno. Nadstavbová část bude rozlosována až po skončení základní části – platí pro muže. Vzhledem k tomu, že počet družstev žen je menší než 32, není soutěž žen rozdělena na základní a nadstavbovou část. Rozhodčí budou delegováni Komisí rozhodčích k osmifinále, čtvrtfinále a samozřejmě k semifinálovému a finálovému turnaji.

Do nadstavbové části mužů byla nasazena následující družstva:

  • SKK Rokycany A – vítěz minulého ročníku
  • TJ Sokol Husovice A – loňský finalista
  • TJ Třebíč a Slavoj Praha – loňští semifinalisté
  • SKK Rokycany B, HKK Olomouc, TJ Valašské Meziříčí a TJ Sokol Kolín – loňští čtvrtfinalisté
  • KK Moravská Slávia Brno A, TJ Baník Stříbro Klokani, SKK Vrchlabí A, TJ Červený Kostelec A, TJ Centropen Dačice, SKK Jičín A, KK PSJ Jihlava a KK Vyškov– nejlépe umístěná družstva loňských soutěží.

Ostatní přihlášená družstva si budou muset vybojovat postup do nadstavbové části v části základní.

Výsledky utkání Pro-Tec Cupu budou stejně jako v minulých sezónách denně aktualizovány (pokud bude odehráno nějaké utkání a pokud dojde zápis) na webu poharcka.kuzelky.cz. Zde bude oznámen i termín utkání ve dni, ve kterém mně bude nahlášen.

Příjem zpravodajů je třeba si zajistit na tomto webu ČKA. Zpravodaj bude možné si stáhnou také z výše uvedené adresy.

Přeji Vám hodně sportovních úspěchů a Vám i sobě přeji bezproblémovou spolupráci.

Datum: 7. 10. 2015 | Sekce: Pohár ČKA | Autor: Jindřich Svoboda