ČKA na Facebooku
ČKA na Facebooku
Zpravodaje ČKA
objednat
RSS exporty
RSS články

32. ročník Memoriálu Bohumila Duse

Tento turnaj se odehrál na kuželně v Kutné Hoře v týdnu od 2. do 11. ledna 2015 a byl zařazen jako jeden ze série kvalifikačních turnajů mistrovství ČR dvojic 2014/15 nesoucí jméno hlavního sponzora MČR dvojic – J&R Digital Cup.

Na kutnohorskou kuželnu zavítalo celkem 60 dvojic, aby bojovaly o finálovou účast na letošním mistrovství ČR.

V mužské kategorii byli nejlepší obhájci z minulého ročníku Tomáš Bek a Aleš Košnar z druholigového oddílu KK SDS Sadská, kteří zvítězili výkonem 940 poražených kuželek. O pouhých sedm kuželek méně se na druhém místě umístili Pavel Vymazal a Jaroslav Pleticha z KK Konstruktiva Praha a třetí místo obsadili domácí hráči Vladimír Holý a Jiří Barbora výkonem 915 poražených kuželek.

V ženské kategorii zvítězily kolínské hráčky Michaela Moravcová a Zuzana Holcmanová výkonem 852 poražených kuželek, na druhém a třetím místě se umístily domácí hráčky. Jitka Bulíčková a Marie Adamcová shodily 822 kuželek, Ivana Kopecká a Zdena Vokolková 787 kuželek.

V nové smíšené kategorii zvítězila dvojice Irini Sedláčková z SK Žižkov Praha s partnerem Jiřím Kašparem ze Sokola Admira Kobylisy výkonem 889 poražených kuželek. O pouhou kuželku méně porazila prvoligová Jana Račková z KK Slavia Praha s Danielem Braunem z KK PSJ Jihlava. Na třetím místě se umístila kutnohorská dorostenka Michaela Weissová, která se svým otcem Romanem Weissem hrajícím za prvoligový Sokol Kolín shodila 877 kuželek.

Výkony na tomto turnaji byly o něco menší než v minulém ročníku, pouze devět dvojic pokořilo hranici 900 kuželek. V hodnocení jednotlivců byl nejlepší nestor Jiří Sedlák hrající za Teslu Pardubice, když porazil 484 kuželek, druhé místo obsadil prvoligový kolínský hráč Roman Weiss za výkon 477 poražených kuželek a o čtyři kuželky méně pak porazil další prvoligový hráč Anton Stašák z KK Slavoj Praha.

Pořadatelský oddíl připravil pro nejlepší dvojice věcné ceny. Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony, členům pořadatelského oddílu za přípravu kuželny na tuto soutěž a za bezchybnou organizaci, rozhodčím za perfektní řízení a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně.

Podrobné výsledky najdete na www.kuzelkykh.webnode.cz, fotky z veškerých kuželkářských akcí jsou na kuzelkykh.zonerama.com.

Jiří Halfar, předseda oddílu kuželek TJ Sparta Kutná Hora

Datum: 13. 1. 2015 | Sekce: Turnaje | Autor: Jiří Halfar