ČKA na Facebooku
ČKA na Facebooku
Zpravodaje ČKA
objednat
RSS exporty
RSS články

Pro-Tec Cup 2011/12 rozlosován

Začíná další ročník Poháru České kuželkářské asociace, tentokrát pod hlavičkou sponzora Pro-Tec.

První číslo zpravodaje je věnováno, jako vždy, rozlosování soutěže a adresářům kuželen a organizačních pracovníků družstev.

Opět se zvýšil počet přihlášených družstev, i když ne příliš razantně. Kategorie mužů letos čítá 98 družstev, což je o 12 více než loni a v kategorii žen bude hrát družstev 25, o 5 více než v minulém ročníku. Nejvíce družstev mužů, podobně jako v minulých ročnících je z Královéhradeckého kraje (13). Z Libereckého kraje opět nikdo. Ženských družstev je nejvíc z Jihomoravského kraje (5). Zastoupení mezi ženami nemá Praha, Pardubický, Liberecký a Moravskoslezský kraj.  

Prostudujte si důkladně rozpis. Jen připomínám: družstvo s vyšším losovacím číslem hraje nejdříve na své domácí kuželně (po dohodě obou soupeřů se souhlasem řídícího orgánu může být jinak), obě utkání musí být odehrána do konečného termínu kola, semifinále a finále se bude hrát v jeden víkend na jedné kuželně, a rovněž tak, letošní novinka, utkání o 5. až 8. místo. Pro soutěž platí termíny uvedené v losovacím pavouku.

Dohodnutý termín je třeba ohlásit e-mailem na adresu uvedenou v rozpisu, na stejnou adresu je povinností domácího družstva zaslat zápis o utkání v den konání utkání (budu tolerovat zápisy zaslané následující den po dni, ve kterém se utkání uskutečnilo, pokud se toto utkání hrálo po šestnácté hodině).

Rozpis je v podstatě shodný s tím loňským. Základní část se bude odehrávat v krajích. Až v posledním kole základní části se střetnou družstva ze sousedních krajů. Počet přihlášených družstev z jednoho oddílu není omezen. Do nadstavbové části jsou nasazeni čtvrtfinalisté minulého ročníku a na počet 16 jsou doplnění nejlépe umístěnými družstvy v loňských dlouhodobých soutěžích. Hráč (-ka) nesmí startovat za dvě a více družstev stejného oddílu. To znamená, že při uzavřeném hostování může hrát za družstvo, ve kterém hostuje. Není stanoven začátek jednotlivých kol, ale jenom jejich konec. To znamená, že pokud jsou již známí soupeři (lze zjistit na webu poharcka.kuzelky.cz), mohou odehrát svá utkání, aniž by čekali, až předcházející kolo bude ukončeno. Nadstavbová část bude rozlosována až po skončení základní části – platí pro muže. Vzhledem k tomu, že počet družstev žen je menší než 32, není soutěž žen rozdělena na základní a nadstavbovou část. Rozhodčí budou delegováni Komisí rozhodčích k osmifinále, čtvrtfinále a samozřejmě k finálovému turnaji.

Do nadstavbové části mužů byla nasazena následující družstva: 

  • TJ Lokomotiva Česká Třebová – vítěz minulého ročníku
  • KK PSJ Jihlava – loňský finalista
  • TJ Jiskra Kovářská a KK Moravská Slávia Brno – semifinalisté
  • KK SDS Sadská, SKK Náchod, KK Slavoj Praha a Sokol Kolín – čtvrtfinalisté
  • TJ Centropen Dačice, TJ Sokol Husovice, TJ Spartak Přerov, KK Konstruktiva Praha, TJ Valašské Meziříčí, TJ Třebíč, SKK Vrchlabí a KK Hagemann Opava – nejlépe umístěná družstva loňských soutěží. Stejné umístění jako KK Hagemann Opava měla ve druhé skupině 2. ligy i KK Hvězda Trnovany. Rozhodl vyšší počet dosažených bodů.

Výsledky utkání Pro-Tec Cupu budou stejně jako v minulé sezóně výsledky Poháru ČKA denně aktualizovány (pokud bude odehráno nějaké utkání a pokud dojde zápis) na webu poharcka.kuzelky.cz. Zde bude oznámen i termín utkání ve dni, ve kterém mně bude nahlášen.

Příjem zpravodajů je třeba si zajistit na webu ČKA. Zpravodaj si bude možné stáhnout také z výše uvedené adresy.

Přeji Vám hodně sportovních úspěchů a Vám i sobě přeji bezproblémovou spolupráci.

Datum: 17. 10. 2011 | Sekce: Pohár ČKA | Autor: Jindřich Svoboda