ČKA na Facebooku
ČKA na Facebooku
Zpravodaje ČKA
objednat
RSS exporty
RSS články

Mistrem neregistrovaných DSB EURO z Blanska

Skončilo v pořadí čtvrté mistrovství neregistrovaných kuželkářů České republiky.

Nastoupilo celkem 23 družstev od Šumavy až ke Karpatům. Jedinou trochu nepříjemnou kaňkou byla neomluvená neúčast zástupců z Loun. Konstatování, nepřijedeme, až na telefonický dotaz  hlavního pořadatele 20 minut před náhozem, nelze v žádném případě brát jako omluvu. Škoda pro náhradníky, kteří mohli s námi prožít příjemný víkend. Ale k samotné soutěži. Tradičně velké nasazení, tradičně bouřlivá atmosféra byly rozhodující faktory obou dní a tato skutečnost byla součástí i velmi dobrých výkonů,  na úrovni jakou si přeje každý pořadatel. Pořadatelé SKP Hradec Králové se své role zhostili na vysoké úrovni a to nejen po sportovní stránce, ale i po stránce společenské, a musím jim nejen ze slušnosti, ale i s velkou úctou poděkovat. Za všechny bych vyzvednul neustále živelného a něco organizujícího Jardu Němečka.

Nyní k výsledkům. Od nejmladšího účastníka jedenadvacetiletého Daniela Balcara z Ideal-line Červený Kostelec až po velezkušeného, dvaasedmdesátiletého Františka Rozsívala z  ČD UZLU Přerov, dvaadevadesát borců potilo symbolickou „krev“ a na každém bylo znát, že k naší vrcholové soutěži přistupují velmi zodpovědně. Na výsledcích v prvním, tedy kvalifikačním, se to projevilo více než dost. Padly dvě třístovky, dvě celkové jedenáctistovky. Rád konstatuji, že kvalita byla výborná a hra těchto borců přinášela potěchu nejen spoluhráčům, ale i ostatním přihlížejícím a pro všechny byla samozřejmě inspirací. Zkompletované výsledky obou dní jsou ke stažení v dolní části tohoto webu.

A po hře přišlo vhodné posezení u Country muziky a grilovaného selete. U postupujících násobilo radost a těm ostatním zmírnilo smutek, ale bylo startujícím faktorem každého z nás do druhého dne. Nutno však poznamenat, že někoho nastartovalo více, někoho méně. Druhý den sice třístovka nepadla, ale chybělo málo, padla jedna celková jedenáctistovka, která se projevila jako rozhodující a vítězná. Propadli však obhájci soutěže Uzly z Přerova, kteří vybouchli hlavně v dorážce, byť těch chyb měli málo. Zklamaní byli i další Přerováci, kteří neprodali v nich ukrytý potenciál. Určité zklamání bylo čtvrté místo domácích, hlavně proto, že odstupují z amatérského koulení a chtějí to zkusit mezi registrovanými, tak hodně úspěchů. Ale zklamání vyrovnalo radost vítězů a účastníků na bedně.

Takže ještě jednou poděkování všem bojujícím účastníkům, pozorným pořadatelům za pěkný nejen sportovní víkend a přání hodně zdaru v roce 2011. Kvalifikační místa roku 2011 jsou Karlovy Vary, Česká Třebová a Valašské Meziříčí a doufám, že se ve zdraví setkáme na finále v Přerově. Termíny se domluví přibližně ve stejné době jako letos. Za všechny, kteří se na organizaci podílíme, se loučí váš Franta Hnilica.

Mistři neregistrovaných 2010 – DSB EURO z Blanska

Mistři neregistrovaných 2010 – DSB EURO z Blanska

Datum: 15. 6. 2010 | Sekce: Neregistrovaní | Autor: František Hnilica