První liga žen 2025/26 – 4. kolo
Pražská Slavie v utkání kola přehrála Rosice 7:1. KK Jihlava nadělila kanára Spartaku Přerov a Rokycany ztratily první body doma s béčkem Náchodu.
Čtvrté kolo přineslo dvě výhry domácích a dvě výhry hostujících celků. Utkání v Náchodě, kam zajíždělo TJ Valašské Meziříčí skončilo nerozhodně. Výhry hostujících celků byly hodně přesvědčivé. Béčko Náchodu překvapivě zvítězilo v Rokycanech. Domácímu celku jeho hráčky povolily zisk pouze jediného bodu. Ještě výrazněji zvítězila Jihlava v Přerově, kde domácím uštědřila kanára po výhře 8:0.Tabulku vede po tomto kole Slavie Praha, která zatím neokusila hořkost porážky. Na druhém místě je SKK Náchod A se ztrátou bodu, má však jedno utkání k dobru. Na opačném konci tabulky je KC Zlín bez zisku bodu.
V tomto kole padlo pouhých pět šestistovek. Nejlepší výkon zahrála v Náchodu hráčka TJ Valašského Meziříčí Nikola Tobolová, která porazila 639 kuželek. Pořadí jednotlivkyň nadále vede Jana Braunová KK Jihlava 619,17 před Nikolou Tobolovou TJ Valašské meziříčí 618,17.
Utkání kola se hrálo v Praze na Žižkově, kde Slavie Praha hostila Slovan Rosice. Po vyrovnané úvodní části utkání, kde oba celky získaly po bodu ve dvou vyrovnaných duelech. Rosice měly k dobru tři kuželky. Padly dvě šestistovky. Domácí hráčka Vlasta Kohoutová porazila Michaelu Provazníkovou 3:1 603:609. Ve druhém duelu naopak Simona Koutníková nahrála o tři kuželky méně než Šárka Marková, ale na body zvítězila 2,5:1,5. Byl to jediný bod, který si připsaly na svoje konto hráčky Rosic. V dalším průběhu již braly body jen domácí hráčky a jasně zvítězily 7:1 o 81 kuželek. V závěru utkání pokořila další šestistovku domácí hráčka Barbora Pýchová, která porazila 602 kuželek.
Asi největší překvapení kola se zrodilo v Rokycanech, kde domácí hráčky hostily béčko Náchodu. Rokycany nezahrály v utkání dobře a toho hostující celek dokonale využil. V Rokycanech to nepadalo. Sedm výkonů skončilo v červených číslech. Náchodské hráčky měly od úvodních hodů v utkání navrch. Jediný bod ve prospěch domácího celku uhrála až v samotném závěru utkání Daniela Pochylová. Nejlepší výkon v utkání zahrála Veronika Kábrtová, která porazila 582 kuželek.
SKK Náchod A hostil TJ Valašské Meziříčí. Dramatické utkání nakonec skončilo dělbou bodů. Domácí celek uhrál sice čtyři body ze hry, ale v poražených kuželkách jich ne svém kontě měly o 41 méně než jejích soupeřka. Velkou měrou se na tom podílely dvě výrazné výhry po dvou šestistovkách, když Nikola Tobolová porazila 639 kuželek a zvítězila o 84 kuželek a v úvodu zápasu porazila Markéta Vlčková 605 kuželek a zvítězila o 77 kuželek.
Hráčky Centropenu Dačice si připsaly na své konto první výhru, když přehrály KC Zlín 5:3. KC Zlín je tak i po tomto kole bez zisku bodů. Oba celky získaly po třech bodech ze hry, a tak rozhodovaly o výhře poražené kuželky. Těch měly na svém kontě o 55 více domácí hráčky. Velký podíl na tom měla výhra Petry Mertlové ve střední části utkání, když svoji soupeřku porazila o 68 kuželek. Zahrála také nejlepší výkon v utkání, když porazila 592 kuželek.
KK Jihlava zajížděla ke svému dalšímu utkání do Přerova. Všechny výkony domácích hráček skončily v červených číslech, a tak do nemohlo utkání dopadnout jinak než jasnou výhrou Jihlavy 8:0. Tři výkony hostujících hráček rovněž skončily v červených číslech, ale ve všech třech zvítězily. Nejlepší výkon v utkání zahrála jihlavská hráčka Jana Braunová, které chyběly dva kolky do šestistovky. Mírně si tak pohoršila svůj průměr z průměrů v pořadí jednotlivkyň.
- Zpravodaj 1. KLZ (PDF)