ČKA na Facebooku
ČKA na Facebooku
Zpravodaje ČKA
objednat
RSS exporty
RSS články

Pro-Tec Cup – osmifinále – muži

V soutěži už zůstala jenom ta družstva, která se zúčastní finálových turnajů. Zatím ale nevíme kterých. Kdo bude hrát o medaile a kdo o 5. až 8. místo se rozhodne mezi dvojicemi soupeřů v následujícím čtvrtfinálovém kole, které musí být sehráno do 27. května 2012.

Z osmifinálových soubojů zcela jednoznačně postoupil KK PSJ Jihlava, když v obou utkáních přehrál Lokomotivu Tábor stejným poměrem 5:1. Úplně shodně si vedl KK Hvězda Trnovany v duelu s družstvem Kuželky Podbořany.

Souboje ostatních dvojic už tak jednoznačné nebyly. Michal Jirouš na poslední chvíli zachránil od vyřazení osminásobného mistra ČR, SKK Náchod, prvoligovým nováčkem (možná lépe exnováčkem), TJ Valašské Meziříčí. Náchod sice vyhrál první utkání na Valašsku, ale v domácím prostředí už prohrával 0:2 a prohrál i Jiroušův spoluhráč ve druhé polovině zápasu. Michal Jirouš dosáhl doposud nejvyššího výkonu v letošním ročníku Poháru a výrazně přispěl i k nejlepšímu výkonu svého družstva.

Druhý prvoligový nováček, Sokol Kolín, vyřadil stříbrný celek letošního ligového ročníku, Sokol Husovice. Husovice doma vyhrály 4:2, ale nezískaly žádný náskok v dílčích bodech. V odvetě hned v první dvojici získal Roman Weiss čtyřbodový náskok. Další dva domácí hráči prohráli, ale ze čtyřbodového náskoku nic neztratili. Úkolem pro Filipa Dejdu bylo jakýmkoliv poměrem porazit soupeře a to se mu beze zbytku podařilo.

KK Hagemann Opava doma přehrál Lokomotivu Česká Třebová pouze 4:2 (9:7) a to mu příliš šancí do odvety nedávalo. V polovině odvetného utkání, za stavu 1:1, vedla domácí Třebová 6:2 na dílčí body a to ještě více naklonilo misku vah na jejich stranu. V závěru výborný výkon Jiřího Víchy, a to, že uhrál Přemysl Žáček dvě dráhy proti Jiřímu Hetychovi, rozhodlo o postupu Opavy.

Moravská Slavia zaskočila favorita. Spartak Přerov sice domácí utkání vyhrál 5:1, ale na dílčí body pouze remizoval, a to dávalo KK Moravská Slavia, sice ne moc velkou, ale přece jenom šanci pro odvetu. Moravská Slavia se šance chopila a v polovině odvety, po výborných výkonech Zdeňka Vránka a Stanislava Žáčka, vedla 2:0 (7:1). To znamenalo, že v závěru stačilo vyhrát jeden duel. Tuto podmínku splnil Miroslav Milan.

I v dalším utkání se střetlo prvoligové družstvo, Jiskra Kovářská, s druholigovým Sokolem Duchcov a i tentokrát favorit neobstál. V prvním utkání si vypracoval Duchcov náskok. Sice ne ze strany Kovářské neřešitelný, ale přece jenom náskok, který dostal Kovářskou v odvetě pod tlak. První bod Duchcova získal Zdeněk Ransdorf už po třech dráhách v úvodní polovině odvety a druhý potřebný bod získal Josef Pecha stejným způsobem ve druhé polovině a tak na poslední dráze už mohli Duchcovští slavit.

Dramaticky na první pohled vypadá i duel mezi KK SDS Sadská a SKK Rokycany. Ve skutečnosti vyhrála Sadská zcela jasně první utkání v Rokycanech a po první polovině odvety v Přelouči bylo rozhodnuto, i když Aleš Košnar vyhrál nad Pavlem Honsou o jedinou kuželku.

Výsledky utkání Pro-Tec Cup – Poháru ČKA jsou denně aktualizovány na webu poharcka.kuzelky.cz.

Příjem zpravodajů je třeba si zajistit na webu ČKA. Zpravodaj je možné si stáhnou také z výše uvedené adresy.

Datum: 15. 4. 2012 | Sekce: Pohár ČKA | Autor: Jindřich Svoboda