ČKA na Facebooku
ČKA na Facebooku
Zpravodaje ČKA
objednat
RSS exporty
RSS články

Zrekonstruovaná kuželna v Jičíně

Za přítomnosti nejvyšších představitelů České kuželkářské asociace, města Jičína a Sportovního kuželkářského klubu Jičín se v sobotu uskutečnilo slavnostní otevření zrekonstruované jičínské kuželny.

Hojně využívaný sportovní stánek se dočkal generální rekonstrukce po dlouhých dvaadvaceti letech. Součástí slavnostního odpoledne bylo i přátelské čtyřutkání. Kromě domácích „A“ týmů se představilo i družstvo žen KK Slavia Praha, nejúspěšnějšího českého klubu, několikanásobného mistra ČR a účastníka Ligy mistrů, a také muži Slovanu Rosice.

Nejrazantněji vstoupili do utkání díky Josefu Vejvarovi 554 domácí muži, ale postupně jim docházel dech a nakonec tak skončili těsně čtvrtí za 3119 kuželek. O pouhé čtyři kuželky byly úspěšnější ženy mistrovské Slavie, v jejichž dresu se nejvíce dařilo Janě Pavlíkové 544. O dalších 8 kuželek více (3131) dokázaly porazit domácí ženy SKK Jičín a to především díky výbornému finiši Lenky Hrdinové 558 a připsaly si tak skalp mužů SKK i mistrovského celku! Černým koněm souboje se ukázal celek Slovanu Rosice, který po volnějším začátku Petra Streubela předvedl další čtyři výkony nad 536 shozených kuželek, (nejlepší Josef Vaverka 550) a zaslouženě se tak radoval z vítězství. Celkem dosáhli Moravané na 3192 poražených „dřev“.

Generální rekonstrukci hojně využívaného sportovního stánku financoval po letech šetření prakticky výhradně Sportovní kuželkářský klub Jičín. Při rekonstrukci členové oddílu odpracovali více jak 600 hodin. Velké poděkování patří i těm co celou akci podpořili: Alexandru Řehořkovi a firmám Svijany, Kůrana Sedliště, Holba a Natex Jičín. Veškeré podrobnosti o dění v oddíle naleznete na oficiálních stránkách klubu www.skkjicin.com.

Slavnostního zahájení se účastnili také zástupci Nových novin, kteří pořídili videoreportáž, kterou Vám s jejich laskavým svolením nabízíme. Originál reportáže je ke shlédnutí zde.

Datum: 8. 9. 2010 | Sekce: Zajímavosti | Autor: Jiří Kapucián