RSS exporty
RSS články

Zajímavosti

Český pohár v kuželkách zrakově postižených sportovců

Český pohár jednotlivců má za sebou již pět turnajů z jedenácti vypsaných a tudíž nám již krystalizují favorité pro postup do finále. Do pěti odehraných turnajů zasáhlo celkem 57 hráčů a hráček z osmi oddílů. Do Walter Graphtec Cupu se zapojilo již 20 dvojic a tudíž tato soutěž získává na atraktivitě.

3. 9. 2015 |Václav Webr

MS zrakově postižených 2015 – aktualizováno

Družstvo žen ve složení Daniela Hladíková (Sokol Brno IV), Anna Paulusová (SK Michálkovice ZPS) a Ivana Vlachová (Sokol Brno IV) za vydatné pomoci trenérů Jaroslava Komárka a Zdeňka Pauluse vybojovalo na Mistrovství světa zrakově postižených, které se koná ve dnech 24.–31. května v Rakovicích na Slovensku, v soutěži týmů vynikající druhé místo. V soutěži jednotlivkyň pak Česká republika získala zásluhou Daniely Hladíkové (Sokol Brno IV – trenér Jaroslav Komárek) dvě stříbrné medaile (finále a kombinace).

25. 5. 2015 |Václav Webr

Přebory ČOS v kuželkách pro rok 2014

Ve dnech 16.–25. 5. 2014 se uskutečnilo MR ČR (přebory ČOS) sokolských oddílů družstev mužů a žen a zároveň mistrovství jednotlivců obou kategorií. Z rozhodnutí komise kuželek OS ČOS byl v letošním roce pořádáním této akce pověřen oddíl kuželek TJ Sokol Husovice, letošní mistr ligy mužů. Tento termín byl zvolen záměrně, aby účastníci přeborů mohli zároveň navštívit současně probíhající MS v kuželkách v Brně.

2. 6. 2014 |Josef Kohout

Přímý přenos v České televizi z MS v Brně

Ve středu 21. května odvysílá ČT Sport od 17 do 19 hodin přímý přenos ze souteže ve sprintu z Mistrovství světa v Brně!

21. 5. 2014 |ČKA

Brněnský deník: Kuželkáři Husovic slaví Nagano. Mají titul

Dvanáctileté čekání skončilo. Kuželkáři Sokola Husovice se poprvé v historii stali mistry republiky. S čtyřbodovým náskokem před Rokycany. „Husovice mají svoje Nagano,“ přirovnal předseda brněnského klubu Tomáš Baranyi vítězství k triumfu českých hokejistů na olympijských hrách 1998.

17. 4. 2014 |Jaroslav Kára

Reportáž Televize Blansko

Televizní reportáž z utkání první ligy žen mezi domácím celkem KK Blansko a hostujícími hráčkami z KK Konstruktiva Praha odvysílal Videožurnál Televize Blansko. Součástí je také rozhovor s generálním sekretářem NBC Lutzem Konetznim.

31. 1. 2014 |Petr Streubel

Reportáž Brněnského oka

Televizní reportáž z prvoligového zápasu mužů mezi TJ Sokol Husovice a KK Slavoj Praha odvysílal týdeník Brněnské oko.

Aktualizovaný světový žebříček

Po neuvěřitelných dvou letech a dvou měsících v případě žen, a jednom roce a deseti měsících v případě mužů, aktualizovalo NBC světový žebříček hráčů a hráček. Navíc opět došlo ke změně celého systému.

18. 12. 2013 |Petr Streubel

Rozhovor Petra Vaňury s redaktorem ČTK Jiřím Pošvářem

Bez protikandidáta zasedl po červnových volbách na nadcházející čtyři roky do pomyslného křesla prezidenta České kuželkářské asociace (ČKA) Ing. Petr Vaňura z Brna. Kandidovat na nejvyšší funkci letos nechtěl. Přemluvil jej až dva týdny před volbami jeho kamarád a dlouholetý funkcionář Vladimír Tlamka.

8. 10. 2013 |Jiří Pošvář

5plus2: Na světovém bronzu se podílela i juniorka

Věkem ještě juniorka, přesto už sbírá medaile i mezi seniorkami. Renáta Navrkalová byla členkou reprezentace, která vybojovala na mistrovství světa družstev v kuželkách v maďarském Zalaegerszegu znovu po pětadvaceti letech cenný kov. „Je to nejlepší sezona mé kariéry,“ přiznala.