objednat
RSS exporty
RSS články

První liga mužů 2016/17 – 7. kolo

Tabulku vede po tomto kole HKK Olomouc s dvoubodovým náskokem na SKK Svijany Vrchlabí.

V sedmém kole uhrály hostující celky dvě vítězství. Lokomotiva České Velenice atakovala rekord kuželny v Ústí a když Hvězda Trnovany nezopakovala domácí výkony z minulých kol, bylo z toho jasné vítězství hostujícího celku 7:1. Hosté pokořily hranici šesti set poražených kuželek třikrát a domácí ani jednou. V Náchodě nezopakovali domácí hráči výkon z minulého kola a na dobře hrající Třebíč nestačili. Hosté získali v úvodu vedení 2:0 a šanci na zisk bodů již nepustili. Na vedoucí příčku tabulky se posunula po výhře na domácí dráze nad SKK Hořicemi HKK Olomouc. Doposud vedoucí Vrchlabí prohrálo v Jičíně netěsnějším rozdílem 4,5:3,5 po dramatickém závěru utkání, kde hlavně duel mezi Ladislavem Beránkem a Lukášem Vikem měl velký vliv na konečný výsledek. Nakonec oba hráči získali půl bodu a hosté odešli poraženi. Moravská Slávia Brno zahájila v České Třebové fantasticky. Po úvodu vedli hosté 2:0. V dalším průběhu již domácí hráči nezaváhali a po čtyřech vítězstvích jasně zvítězili. Čtyři šestistovky v podání domácích hráčů hovoří jasně v jejich prospěch. Nejlepší výkon zahrál Ondřej Topič, který porazil 638 kuželek. Jen o čtyři kuželky méně porazil Pavel Jiroušek. Hráči Slovan Rosice hostili TJ Valašské Meziříčí a po výhře 5:3 udrželi čtvrtou příčku ligové tabulky. Domácí po dvou třetinách zápasu vedli 3:1 při náskoku 113 kuželek a ani dvě vítězství hostujících hráčů v závěru zápasu je o zisk obou bodů nemohly připravit.

V sedmém kole padlo čtrnáct šestistovek. V celkovém pořadí jednotlivců má stále vyšší průměr jak šest set devět hráčů. Vedoucí příčku drží Ondřej Topič (626,3) z Lokomotivy Česká Třebová před Petrem Dobešem z TJ Třebíč (615) a Kamilem Nestrojilem rovněž z TJ Třebíč (610,3). V pořadí jednotlivců dle získaných bodů pro družstvo mají stále 100% úspěšnost čtyři hráči. Vede Martin Vaněk z HKK Olomouc před Petrem Dobešem z TJ Třebíč a Ondřejem Topičem z Lokomotivy Česká Třebová. O pořadí rozhoduje zisk setových bodů. (23, 22 a 21,5).

Datum: 6. 11. 2016 | Sekce: První liga | Autor: Jaroslav Kupa